Omrkněte naše zahradní lavice. Vyrobíme pro Vás i na míru!

Pokud existuje styl, který umí zkombinovat silné stopy tradice, moderní funkčnost, jednoduchost i nadčasový design, pak je to jednoznačně ten severský. Snadno si získal srdce mladé i starší generace a zatím se nezdá, že by jeho popularitu mohlo cokoliv ohrozit.

Hodí se do jakékoliv místnosti. Jeho hlavními znaky jsou bílé stěny, světlý nábytek, světlá dřevěná podlaha a velká okna. Světlý a čistý trend si Seveřané oblíbili zejména kvůli nedostatku denního světla, s nímž se lidé v severně položených zemích Evropy často potýkají. Pokud vám jejich styl přijde poněkud chladný a máte přeci jen rádi nějaké zpestření teplými odstíny, budou se vám jistě líbit nové trendy, s nimiž přicházejí designéři z Dánska.

SYROVOST I HŘEJIVÁ ÚTULNOST

Ať už je to praktičnost, či moderní design, skandinávský styl si dokáže vzít ze všeho to nejlepší. V heslu „tvoříme moderní design, ale nezapomínáme na minulost,“ nyní představují dánští experti na trendy v bydlení nábytek, který je podařenou směsicí severské syrovosti a hřejivého pocitu domácí pohody.

Skandinávský styl je typický kombinováním bílého nábytku se světlým dřevem nebo s jeho imitací. I nyní je v hlavní roli vzdušnost a dřevo – jak v přírodní formě, tak z podýhovaného v dekoru dubu, jehož teplý odstín dodává nábytku venkovský i severský vzhled zároveň. Často používanými odstíny dřeva jsou také jasan, bříza nebo borovice. Do prostornějších místností mohou být na podlaze použity tmavší odstíny dřeva, v malých by naopak měly být světlé, aby prostor opticky ještě více nezmenšovaly.

K dalším oblíbeným prvkům nyní patří polstrovaná nebo kožená křesla, která se nesou na retro vlně 60. a 80. let. Výraznými doplňky jsou rovněž imitace kožešin – ať již bílé, nebo černé. Kromě bílé barvy bývá u Skandinávců oblíbenou stálicí také šedá. Dánové se však nebojí experimentovat ani s výraznějšími barvami. Oblíbili si zejména oranžovou, žlutou, černou a modrou. A právě modrá v kombinaci s bílou mívá široké využití v koupelnách.

Článek převzatý z magazínu www.living.cz