Jaro je tu! Prohlédněte si naše zahradní lavice 

Vrácení zboží

Pokud se zbožím nejste spokojení, můžete ho vrátit do 20 dnů ode dne přijetí zásilky. Vrácené zboží je potřeba uvést do původního stavu - předejde se tím pravděpodobnému snížení vrácené částky o náklady vynaložené na uvedení zboží do původního stavu. Řádně zabalené a nepoškozené zboží zašlete nebo dopravte k nám na provozovnu na adrese STEELO Furniture s.r.o., Rokycanova 368, 411 17 Libochovice. Se zbožím odešlete také vyplněný formulář: Odstoupení od kupní smlouvy, který naleznete ke stažení níže. Nárok máte i v případě, že objednávku učiníte po internetu s osobním odběrem na některém z našich partnerských výdejních skladů. Jednotlivé náklady Prodávajícího spojené s vrácením zboží jsou vždy individuálně posouzeny a jako takové jsou poté zákazníkovi naúčtovány a započteny s částkou za vrácené zboží.

V případě, že nejste spotřebitel a zboží nakupujete v rámci své obchodní či podnikatelské činnosti (IČ na faktuře), právo na odstoupení nevzniká, neboť obchodní zákoník tuto možnost neuvádí.

Pokud pro vrácení zvolíte Českou poštu, využijte službu Balík Do ruky, budete tak mít jistotu, že se balíček nezastaví na poště a nevrátí se zpět k vám.

Zboží, které nelze vrátit:

Spotřebitel nemůže odstoupit od smlouvy na dodávku zboží upraveného podle přání spotřebitele. Jedná se o:

  • nábytek, který byl vyráběn na objednávku nebo povrchově upraven na přání zákazníka (např. výběr odstínu kovové konstrukce nebo desky)
  • nábytek vyráběný v atypických rozměrech nebo úpravách
  • nábytek, který byl vyráběn na objednávku s čalouněním na přání spotřebitele (např. barva potahu u křesel, židlí..)
  • nábytek, u kterého jste zjistili poškození způdobené během přepravy a tuto skutečnost neoznámili prodávajícímu nejpozději do 2 dnů od převzetí zboží

Dodržení 20denní lhůty

Lhůta 20 dnů běží od následujícího klendářního dne po převzetí zboží kupujícím. V případě, že lhůta končí o víkendu nebo ve svátek, je brán jako poslední den lhůty nejbližší následující pracovní den.

Vrácení peněz

Po převzetí zboží reklamačním oddělení a jeho následné kontrole, Vám peníze zašleme na Váš bankovní účet nejpozději do 14 dnů od doručení zboží na naši provozovnu. V případě, že zboží obdržíme nějakým způsobem poškozené, budou z vrácené částky strženy náklady za opravu zboží. Náklady na vrácení zboží jsou na straně kupujícího.

 

Reklamace

Vyskytl se u Vaší zásilky nějaký problém? Dejte nám vědět na info@steelo.cz. Napište nám číslo objednávky, popis poškození a především nám zašlete fotografie poškození. Reklamované zboží zašlete k nám na provozovnu na adresu Steelo.cz, Rokycanova 368, 411 17 Libochovice.Pokud pro vrácení zvolíte Českou poštu, využijte službu Balík Do ruky, budete tak mít jistotu, že se balíček nezastaví na poště a nevrátí se zpět k vám. V případě, že se zboží poškodilo během přepravy, je nutné podat reklamaci prostřednictvím e-mailu a to nejpozději do 2 dnů od převzetí zboží. V opačeném případě nelze poškozené zboží reklamovat. 

Při reklamaci můžete zvolit následující vyrovnání:

  • Sleva na výrobek - v případě vad menšího rozsahu se můžeme domluvit na slevě. Slevu Vám zašleme na bankovné účet
  • Vrácení zboží a peněz - po vrácení zboží na naší provozovnu Vám zašleme peníze zpět na Váš účet
  • Výměna poškozené části výrobku (např. dubové desky)

Odpovědnost za škodu na zboží

Dle § 1833 zákona č. 89/2012 Sb., odpovídá kupující - spotřebitel za snížení hodnoty zboží, které vzniklo v důsledku nakládání s tímto zbožím jinak, než je nutné s ním nakládat s ohledem na jeho povahu a vlastnosti.

Prodávající má v takovém případě právo odečíst si z vrácené částky poměrnou část kupní ceny odpovídající snížení hodnoty konkrétního zboží.

Kupující - spotřebitel v případě odstoupení od smlouvy odpovídá za stav doručeného zboží a za případné škody způsobené během doručování zboží. Prodávající si v případě poškození zboží v důsledku přepravy odečte z vrácené částky poměrnou část kupní ceny, která odpovídá snížení hodnoty zboží.

Minimální záruční lhůta

Při prodeji spotřebního zboží je zákonná záruční doba 24 měsíců, nestanoví-li zvláštní právní předpis lhůtu delší.  V případě, že je na produkt poskytována delší záruční lhůta, její délka je vyznačena na faktuře, případně v záručním a dodacím listu. 

Podmínky záruky

Kupujícímu doporučujeme prohlédnout zboží bezprostředně při jeho převzetí. Pokud je zjištěno poškození, vyhotoví se záznam o poškození a prodávající je povinen poskytnout přiměřenou slevu z dodávky nebo dodat jiný bezvadný výrobek. Pozdější reklamace mechanického poškození výrobku vzniklé při přepravě již není možné uznat. Žádným způsobem společnost STEELO Furniture s.r.o. neodpovídá za opotřebení zboží jeho obvyklým užíváním. Dále neodpovídáme za poškození produktu při nešetrném zacházení, použití nevhodného čistícího prostředku, nevhodné montáži v rozporu s montážním návodem, nevhodném skladování a umístění v nevhodných teplotních a vlhkostních podmínkách. V takových a jiných případech může být poškození produktu hodnocené jako zaviněné kupujícím. 

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.