Omrkněte naše zahradní lavice. Vyrobíme pro Vás i na míru!

Tento týden vyšel na serveru Upgates.cz rozhovor o naší společnosti STEELO Furniture s.r.o. V něm jsme například nastínili, kam chceme společnost směřovat a jak jsme začínali. Celý rozhovor naleznete zde.

Příběh nábytkářského e-shopu Steelo: velkých řetězců se nebojíme. Naše síla je v udržitelnosti a kvalitě

Nábytek začali vyrábět před čtyřmi lety. Od té doby se jim podařilo vybudovat úspěšnou značku, které se daří i na Slovensku. Nábytek od Steelo si své zákazníky získává především unikátním spojením dřěva a kovu. Více už se dozvíte v dnešním rozhovoru se zakladatelem originálního e-shopu Jakubem Kühnem. 

Na e-shopu Steelo najdeme český designový nábytek. Mohl byste nám o svých výrobcích povědět více? 

Ve Steelu se zabýváme výrobou nábytku z kvalitních a odolných materiálů jako je ocel a dubové masivní dřevo. Kompletní proces výroby probíhá v našem areálu na severu Čech. Ve výrobě se můžeme opřít o moderní strojní vybavení, nicméně každý produkt je ručně dokončen šikovnými truhláři a zámečníky. V současnosti nabízíme více jak 100 unikátních produktů do interiéru, ale i na zahradu.

Jak dlouho už se výrobou nábytku zabýváte? 

První kousky jsme vyrobili koncem roku 2018. Díky zájmu našich zákazníků jsme mohli rychle vyrůst do současné podoby, kdy zaměstnáváme přes 10 pracovníků a spolupracujeme dále s lokálními čalounicemi, truhláři a kameníky.

Jak probíhá proces návrhu nových kusů nábytku? 

Při návrhu nových produktů se řídíme několika zásadami. Design by měl být nadčasový a lehce kombinovatelný s ostatními produkty Steelo. Naše masivní dřevo nemá výrazné suky a hodí se tak téměř do všech interiérových stylů. Díky sjednocenému designu produktů se k nám zákazníci velmi často vrací, aby doplnily svůj domov o další kousek.

Dokážu si představit, že český trh s nábytkem mají pevně v rukou velké nábytkářské řetězce s masově vyráběnými produkty. Jak těžké je v těchto podmínkách uspět s designovým nábytkem, který musí být nevyhnutelně citelně dražší? 

Ve Steelu nevidíme konkurenci ve velkých řetězcích, naopak se naše produkty mohou vkusně doplňovat. Máte pravdu, náš sortiment je mírně dražší, rozdíl v kvalitě použitých materiálů je však výrazný, poznáte to na první pohled. Nové trendy v nábytkářství jsou orientovány právě na kvalitu a udržitelnost. Investice do stolu, z kterého budete mít radost desítky let, je určitě správná. Jsme navíc velmi flexibilní a zákazníkům nabízíme rozměrové úpravy našich standardních produktů.

O jaké produkty je mezi nakupujícími největší zájem? 

Nejvíce vyrábíme všechny typy stolů – jídelní, konferenční, odkládací a pracovní. S těmito produkty se u nás zpravidla začíná. Často se zákazníci vrací pro knihovny, regály nebo třeba nástěnné police.

Na Slovensku působíte pod značkou Steelnabytok.sk. Jak se Vám u našich sousedů daří? 

Počátkem roku 2020 jsme se vydali i za hranice na slovenský trh a z tohoto kroku jsme nadšeni. Slováci, stejně jako u nás, hledají kvalitní nábytek a v současnosti tvoří prodeje z této země přibližně 35% z celkových tržeb.

Jak vás postihují potíže v dodavatelských řetězcích, se kterými souvisí raketový růst cen některých surovin? 

Především skokový nárůst cen hutního materiálu, až o 160%, byl minulý rok velmi nepříjemný. Prakticky veškeré vstupní materiály včetně obalového materiálu výrazně zdražily. Samozřejmě jsme museli reagovat mírným zvýšením prodejních cen. Nyní se situace již ustálila, přesto minimalizujeme riziko výpadku některého z dodavatelů výrazným  naskladněním hlavních surovin.

Jaké máte další plány? 

Chtěli bychom se posouvat ve všech oblastech. Tento rok máme v plánu investovat do nového CNC zařízení za několik milionů korun, které nám pomůže realizovat zcela ojedinělé designy a zvýší kapacitu výroby. Již velmi silně koketujeme s myšlenkou otevření nového pražského showroomu a prodejny.  Samozřejmostí je pro nás uvádění nových produktů.